Uczennica II LO finalistką 50.Olimpiady Literatury i Języka Polskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennica II LO finalistką 50.Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

7 kwietnia 2020
Zdjęcie 1

Sylwia Niemiec  -  uczennica klasy maturalnej w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Targu  otrzymała tytuł Finalistki 50. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Oznacza to, że  jest zwolniona z egzaminów maturalnych z języka polskiego i jednocześnie ma zagwarantowane wyniki: 100% z egzaminu maturalnego pisemnego na poziomie podstawowym, 100% z egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym oraz 100% z egzaminu ustnego.

Podczas II etapu  eliminacji, które odbyły się w Krakowie, Sylwia uzyskała bardzo dobre wyniki. Warto zwłaszcza podkreślić rezultat  eliminacji ustnych, podczas których odpowiadała na pytania pracowników naukowych   Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jej odpowiedź oceniono na 50 punktów na 50 możliwych do uzyskania. Opiekunem naukowym Sylwii jest dr Anna Miśkowiec.

W związku z  zaistniałą sytuacją planowane na początek kwietnia  zawody III stopnia Olimpiady Literatury i Języka Polskiego zostały  odwołane, a wszyscy  uczestnicy, którzy zostali zakwalifikowani do tych zawodów  uzyskali  tytuł finalisty i otrzymali  zaświadczenie według wzoru określonego przez MEN.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

Tekst i fot.: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu