Złote indeksy Politechniki Krakowskiej dla matematyków z Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Złote indeksy Politechniki Krakowskiej dla matematyków z Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu

4 marca 2019

L. Kronecker napisał: Bóg stworzył liczby naturalne, wszystko inne jest dziełem człowieka”, G. Polya twierdził, że „Rozwiązywanie zadań jest taką samą umiejętnością, jak np. pływanie. Każdą praktyczną umiejętność osiągamy przez naśladowanie i ćwiczenie.

Z dumą pragniemy poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej - którego finał odbył się 23 lutego na terenie campusu uczelni – szkołę Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu reprezentowała grupa SIEDMIU maturzystów i WSZYSCY zdobyli indeksy tej uczelni! Są to uczniowie z klasy IIIA: Maria Jarkiewicz, Agnieszka Kojs, Jan Górka, Dominik Machaj, Marek Mikołajczyk, Patrick Gałowicz oraz uczeń z klasy III F Kamil Pluciński.

Przypomnijmy - Konkurs „ O Złoty Indeks PK” jest dwuetapowym konkursem, w którym udział wziąć mogą maturzyści wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Konkurs oparty jest na zakresie materiału obowiązującego do matury rozszerzonej z matematyki lub chemii – w zależności od wyboru dyscypliny.

Wszyscy uczniowie, którym gratulujemy ogromnego sukcesu, uczą się matematyki pod kierunkiem mgr Joanny Trybuły.

Teskt i fot.  Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu