„Żeromski” z Krościenka znów w czołówce „Solidarnych Szkół” | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

„Żeromski” z Krościenka znów w czołówce „Solidarnych Szkół”

16 grudnia 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

10 grudnia 2019 roku w Pałacu Wilanowskim w Warszawie miała miejsce VIII Gala Fundacji św. Mikołaja, na której nagrodzono zwycięskie szkoły w konkursie „Solidarna Szkoła 2019”.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego z Krościenka n/D po raz kolejny znalazło się w czołówce 12 najbardziej zaangażowanych społecznie szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy z nieukrywaną satysfakcją informują, że Liceum zajęło II miejsce w kategorii szkół średnich z miejscowości poniżej 20 tysięcy mieszkańców.

Tegoroczna Gala miała szczególny charakter. Zaproszeni na uroczystość członkowie szkolnych delegacji mieli zaszczyt uczestniczyć w kameralnym uroczystym spotkaniu z Prezydentową Agatą Kornhauser - Dudą. Małżonka Prezydenta RP od kilku lat sprawuje Honorowy Patronat nad programem Stypendia św. Mikołaja. Jest to program stypendialny przeznaczony dla zdolnych i społecznie zaangażowanych uczniów na rozwój ich talentów oraz zainteresowań. Środki na stypendium pochodzą częściowo z Fundacji a częściowo z własnych działań szkół. Sami stypendyści oraz wolontariusze organizują różne akcje mające na celu pozyskanie środków. LO korzysta również ze wsparcia firm i osób prywatnych. Wiele znanych osób ze świata kultury wspiera Program. Szkoła gościła przed dwoma laty ambasadorkę Programu Edytę Jungowską.

W skład tegorocznej delegacji na Galę weszli obecni stypendyści: Dominika Salamon, Alina Węglarz, Julia Zborowska i Karolina Mikłusiak wraz z Koordynatorką Programu w szkole, Panią Elżbietą Wójcik.

W roku szkolnym 2019/20 Komisja Stypendialna przyznała 12 stypendiów na łączną sumę 27 000 złotych. Od początku trwania programu, tj. od 2011 roku szkoła, wspólnie z Fundacją św. Mikołaja, zebrała kwotę 125 597,86 zł i udzieliła 92 stypendia.

W programie może uczestniczyć każda szkoła podstawowa oraz średnia. Wystarczy wejść na stronę www.stypendia.mikolaj.org.pl i zgłosić się do programu. Pracownicy Fundacji św. Mikołaja, to cudownie zaangażowani, pomocni ludzie, którzy wspierają wszystkie szkoły oraz koordynatorów w realizacji zadań. Warto też skorzystać z organizowanych przez Fundację szkoleń.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby wesprzeć fundusz stypendialny w naszym liceum, można wpłacić dowolną kwotę na subkonto: 14 1090 0004 9149 0000 0000 0029. Odbiorcą jest Fundacja Świętego Mikołaja, ul. Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno, z dopiskiem w komentarzu: na stypendia w LO im. S. Żeromskiego w Krościenku n.D.

Wszystkim dotychczasowym darczyńcom oraz współpracownikom i wolontariuszom należą się serdeczne słowa podziękowania. Wszyscy Państwo są współautorami sukcesu tej szkoły.

Tekst i fot.: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem