Mikołajkowa zbiórka prezentów dla Hospicjum | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Mikołajkowa zbiórka prezentów dla Hospicjum

11 grudnia 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka – ta myśl ks. Mieczysława Malińskiego przyświeca młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Licealiści już od pięciu lat współpracują z Małopolskim Hospicjum dla Dzieci w Krakowie. I tym razem nie mogło być inaczej!

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to przecież czas niezwykły – czas oczekiwania na cud Narodzenia, czas Miłości i Dobroci. Uczniowie klasy 1C, 1Fg, 1Dg wraz z wychowawcami postanowili czynnie zaangażować się w pomoc Mikołajowi i przygotowali świąteczne paczki dla podopiecznych hospicjum – Milenki, Sylwii i Huberta. Znalazły się tam nie tylko najpotrzebniejsze artykuły, ale także słodkości i świąteczne życzenia, które zapewne przyniosą wiele radości i uśmiechu.

Serdeczne podziękowania dla uczniów i wychowawców: pani Zofii Łukasz, pani Alicji Bryniarskiej i panu Grzegorzowi Klagowi zaangażowanych w ten wielki gest dobroci względem drugiego człowieka. Koordynatorem wydarzenia był  Wojciech Grzybek.

Tekst i fot.: Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu