5000 maseczek dla Powiatu Nowotarskiego | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

5000 maseczek dla Powiatu Nowotarskiego

4 czerwca 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

5000 maseczek uszytych w jednostkach okręgu krakowskiego w ramach akcji #Resortsprawiedliwościpomaga trafiło do powiatu nowotarskiego. Maseczki przekazał Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie ppłk Tomasz Wiercioch.

W Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Krakowie odbyło się przekazanie 5000 maseczek uszytych w Areszcie Śledczym w Krakowie, Kielcach oraz Zakładzie Karnym w Krakowie Nowej Hucie. Maseczki odebrał Starosta Powiatu Nowotarskiego - Krzysztof Faber.

Maseczki zostały uszyte w ramach programu readaptacji. W prowadzonych działaniach Służba Więzienna nie zapomina o aspekcie resocjalizacyjnym. Osadzeni chętnie angażują się w działania mające na celu pomoc innym. To nie tylko sposób na zagospodarowanie czasu, zwłaszcza teraz gdy zatrudnienie w jednostkach jest wstrzymane ale także swoiste zadośćuczynienie i rekompensata dla społeczeństwa za popełnione przestępstwa. Dzięki ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej środki ochrony osobistej jak maseczki, fartuchy i przyłbice trafiają do najbardziej potrzebujących instytucji.

 

tekst: kpt. Anna Czajczyk, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie
zdjęcia: kpt. Szymon Kalisz, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Krakowie

 

Władze Powiatu Nowotarskiego, reprezentując społeczność lokalną, wyrażają wdzięczność za przekazane środki ochrony, które znajdą zastosowanie w jednostkach powiatowych, w szczególności tych zapewniających opiekę zdrowotną i społeczną mieszkańców. Dzięki akcji kierowanego przez Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę resortu pomoc dociera do każdego nawet odległego od stolicy zakątka kraju, stanowiąc istotne wsparcie dla wielu organizacji. W naszym regionie w to ważne przedsięwzięcie bardzo zaangażowany jest Poseł na Sejm RP Edward Siarka, który znając potrzeby lokalnych instytucji w tym trudnym czasie zagrożenia epidemiologicznego, zabiega na szczeblach centralnych o ich wsparcie, za co należą mu się szczególne podziękowania.