Walentynkowo-Karnawałowe Kup Ciacho w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Walentynkowo-Karnawałowe Kup Ciacho w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu

21 lutego 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 14-15.02.2019r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Szkolne Koło Wolontariatu  „Caritas” zorganizowało Walentynkowo-Karnawałowe Kup Ciacho!

Każda  okazja do skosztowania smakołyków  jest dla nas dobra, ale najbardziej smakują  łakocie spożyte w szczytnym celu. W  ciągu dwóch dni prowadzono dobrowolną zbiórkę na rzecz  małej podopiecznej Fundacji im. Adama Worwy -  Joasi Podczerwińskiej,  która cierpi na rzadką wadę wrodzoną nóżki –hemimelię strzałkową, charakteryzującą się brakiem kości strzałkowej. Wada ta występuje raz na 250 tys. urodzeń, ponadto u Joasi występuje tez nierówność kończyn i deformacja stopy.  Szansą dla Joasi na życie w pełni sprawne jest przejście ok. 5 kosztownych operacji, z których pierwsza i najważniejsza  odbędzie się w 18 miesiącu życia.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli  się do akcji i upiekli ciasta, a szkolnym łasuchom za apetyt i szczodrość.  Zebraliśmy w sumie 1122 zł i mamy nadzieję,  że ta kwota będzie naszą  „słodką” cegiełką, pomagającą Joasi  wrócić do zdrowia i pełni sił.

Dziękujemy!

Tekst i fot.: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu