Uczniowie II LO przyjęli internetowe wyzwania od The Bear Educational Theatre | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczniowie II LO przyjęli internetowe wyzwania od The Bear Educational Theatre

16 czerwca 2020
Zdjęcie 1

The Bear Educational Theatre jest międzynarodowym teatrem wędrownym z siedzibą w Pradze (Czechy). Specjalizuje się on w nauczaniu języka angielskiego poprzez interaktywne przedstawienia teatralne oraz innowacyjne techniki.

W nowej e-rzeczywistości, uczniowie II LO włączyli się w inicjatywę nagrywania dwu-minutowych filmików tzw. online challenges (ang. challenge – wyzwanie). Idea polega na umieszczaniu w  sieci filmików, na temat wskazany przez założyciela teatru oraz nauczyciela języka angielskiego Davida Fishera. Wśród wyzwań było, np. opisanie  i pokazanie ważnego przedmiotu, czy  też przeprowadzenie wywiadu ze znaną osobą.

Wyzwania te, zaoferowały uczniom pozytywne doświadczenia,  oraz pokazały, jak wiele już potrafią i jak wiele mogą się jeszcze nauczyć. Tradycyjne nauczanie stawia często ucznia w pasywnej roli, natomiast tutaj licealiści mieli możliwość wykazania się, działania oraz grania – byli jednocześnie reżyserami i aktorami.

Nagrodą dla społeczności szkolnej II LO w Nowym Targu będzie spektakl w wykonaniu aktorów The Bear Educational Theatre, w języku angielskim, który zostanie zaprezentowany w  nowym roku szkolnym. Opiekunem uczniów była mgr Judyta Jurzec.

Zachęcamy do obejrzenia efektów kreatywności  licealistów.

Link do filmików:

https://www.youtube.com/channel/UC0sUexUZdrt0fXFg14JRYTA

 

Tekst i fot.: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu