Maturzyści 2020 z Liceum Goszczyńskiego uroczyście zakończyli rok szkolny | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Maturzyści 2020 z Liceum Goszczyńskiego uroczyście zakończyli rok szkolny

10 czerwca 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego  zorganizowało bardzo nietypowe ale mimo wszystko uroczyste -  dwudniowe pożegnanie dla Maturzystów, ze względu na zachowanie nadzwyczajnych środków ostrożności. Choć było to nietypowe pożegnanie to jednak wyglądało niesamowicie.

Pierwszy raz w bogatej historii szkoły Maturzyści odebrali świadectwa w trakcie matur, w nietypowym miesiącu – czerwcu, choć w towarzystwie kwitnących kasztanów przed głównym budynkiem szkoły.

Wśród 219 Abiturientów, aż 35 ukończyło szkołę z wyróżnieniem, a 10 Maturzystów dzięki olimpiadom zdobyło indeksy na wyższe uczelnie. Dyrektor Maria Kopeć życzyła abiturientom, by znaleźli swoją drogę w dorosłym życiu i by prawda, dobro i piękno towarzyszyły im każdego dnia. Nagrody za ukończenie szkoły z wyróżnieniem ufundowało Towarzystwo Bursy Gimnazjalnej, które wręczyła Prezes Danuta Hajnos, a nagrody za osiągnięcia sportowe, pracę na rzecz szkoły i działalność w wolontariacie ufundowała Rada Rodziców.

Nie zabrakło również uroczystego momentu, w którym delegacja klas drugich, zgodnie z tradycją szkoły odebrała od Maturzystów sztandar szkoły. Młodsi koledzy wraz z  Profesor Hanną Sięką, choć nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu, przygotowali również dla Maturzystów pamiątki – własnoręcznie zdobione, spersonalizowane kamienie, bowiem: „Lawina bieg od tego zmienia po jakich toczy się kamieniach” -  podążając za Czesławem Miłoszem.

Mamy nadzieję, iż tak jak kamienie głęboko osadzone są w gruncie, młodzi ludzie zdający maturę w tak trudnym okresie będą osadzeni w gruncie: wartości, historii i wiedzy przez co staną się kamieniami dziejów kraju i dziejów świata.

„I, jak zwykł mawiać już ktoś inny,

Możesz, więc wpłyń na bieg lawiny”.

 

Tekst i fot.: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu