Jubileusz 25-lecia zespołu regionalnego Mali Maniowianie | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Jubileusz 25-lecia zespołu regionalnego Mali Maniowianie

8 lutego 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

2 lutego 2019 roku w Maniowach odbyła się uroczystość jubileuszowa 25 lecia zespołu „Mali Maniowianie” współorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu oraz Centrum Kultury Gminy Czorsztyn.

Świętowanie rozpoczęto dziękczynną mszą świętą za wszystkich członków zespołu, oraz za śp. ks. Antoniego Siudę, śp. Marię Staszel i śp. Stanisława Gąsienicę w kościele parafialnym w Maniowach, którą odprawił ksiądz proboszcz Krzysztof Piechowicz.

Po uroczystej mszy świętej wszyscy w przemarszu udali się do Domu Kultury w Maniowach, gdzie rozpoczęły się oficjalne obchody jubileuszu. Uroczystość rozpoczął występ Michała Smetanki - multiinstrumentalisty ze Słowacji, przyjaciela zespołu, który zaprezentował grę na instrumentach pasterskich. Dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn oraz Katarzyna Dobrzyńska instruktor zespołu powitali wszystkich przybyłych na uroczystość gości, oraz przedstawili współorganizatorów imprezy i sponsorów. Następnie zostały przedstawione sylwetki nieżyjących już instruktorów śp. Pani Marii Staszel oraz śp. Pana Stanisława Gąsienicy po czym ich pamięć uczczono minutą ciszy. Obecni oraz byli członkowie grupy artystycznej przenieśli wszystkich w nastrojowy czas wspomnień, pokazali historię zespołu, co spotkało się z dużym entuzjazmem i brawami ze strony widzów. Wspomnienia zakończyły pokazy tańca i śpiewu wszystkich trzech grup zespołowych, oraz krótką prezentacją historii i osiągnięć zespołu Mali Maniowianie.

Po artystycznej części spotkania, wręczono odznaczenia Honorowego Członka Zespołu dla osób zasłużonych przez te 25 lat oraz podziękowania za wieloletnie wspieranie zespołu, jak również różnoraką pomoc. Medale okolicznościowe wręczono również wielu osobom w tym Staroście Powiatu Nowotarskiego Panu Krzysztofowi Faberowi za pomoc w zorganizowaniu tej uroczystości.

Jubileusz zakończył się odśpiewaniem "Sto lat" oraz degustacją tortu przygotowanego specjalnie na te okazję. Wszystkim obecnym na jubileuszu zaproszonym gościom instruktorzy oraz członkowie zespołu składają podziękowania za chęć wspólnego świętowania tego ważnego dla zespołu srebrnego jubileuszu.