Filmowe zwycięstwo Dawida Gondka z Goszczyńskiego! | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Filmowe zwycięstwo Dawida Gondka z Goszczyńskiego!

18 marca 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Atmosfera niemal jak na rozdaniu oskarów - silna konkurencja, wysoki poziom prezentowanych filmów, pełne napięcia oczekiwanie i... tak! I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu z  pierwszą w nagrodę! Z przyjemnością informujemy, że film autorstwa Dawida Gondka z Goszczyńskiego: "Siekierezada" zwyciężył w II Ogólnoposkiej Edycji Booktrailer Film Festival.  Tym samym został zakwalifikowany do etapu międzynarodowego oraz otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.  Dawidowi, pracującemu z grupą bardzo zaanagażowanych kolegów i pod opieką p. Hanny Sięki, udało się stworzyć przejmujący, czarno-biały obraz, będący ilustracją powieści Edwarda Starchury.  Utwór tego legendarnego twórcy-outsidera z lat 70 zeszłego stulecia, ukazuje zawsze aktualny, ale coraz bardziej powszechny problem samotności i wyobcowania człowieka. Nie jest to jednak koniec sukcesów uczniów Goszczyńskiego na tym festiwalu.  Wśród 10 filmów, które wezmą udział w finale konkursu we Włoszech, a wybranych spośród prac nadesłanych z całej Polski, znalazł się drugi trailer autrorstwa uczniów naszej szkoły. Film "Zbrodnia i kara" Przemysława Chryczyka, Klemensa Hubickiego i Pawła Świątkowskiego, pracujących pod opieką p. Grzegorza Klaga, to również bardzo ambitny obraz, oddający głębię psychiki głównego bohatera powieści Dostojewskiego. Scenariusz był efektem wnikliwej lektury utworu i stanowi bardzo atrakcyjny materiał do wykorzystania na przykład na lekcjach języka polskiego. Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki rozstrzygnięcia konkursu 26 marca. Linki do obu prac, zgodnie z regulaminem konkursu, zostaną udostępnione po jego zakończeniu. Jednocześnie gratulujemy II LO, a w szczególności p.dr Annie Miśkowiec zorganizowania tak atrakcyjnej imprezy filmowej, mamy nadzieję, że wejdzie ona do tradycji życia kulturalnego naszego miasta i już z niecierpliwością czekamy na jej przyszłoroczną edycję.

Tekst i fot.: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu