CZYTAJ Z SOKOŁEM! – projekt społeczny realizowany w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

CZYTAJ Z SOKOŁEM! – projekt społeczny realizowany w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu

8 marca 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4

Czytaj z Sokołem – projekt realizowany w Zespole Szkół nr 1 im Władysława Orkana w Nowym Targu

Grupka uczniów z Zespołu Szkół nr 1 im Władysława Orkana w Nowym Targu realizuje program społeczny pod hasłem „Czytaj z Sokołem” w ramach programu „Zwolnieni z Teorii”. Celem programu jest promocja czytelnictwa w ZS 1 i zaznajomienie koleżanek i kolegów z lokalnymi twórcami literatury. Stąd na każdym piętrze szkoły plakaty promujące program (projekt i wykonanie adeptka grafiki ZS 1 Beata Górka pod okiem nauczyciela zawodu p. Marcina Ożoga). Swoją działalność grupa rozpoczęła od prezentacji walorów czytania wśród uczniów klas pierwszych. Następnie zorganizowała spotkanie w auli szkoły z Mateuszem Dziadkowcem, młodym pisarzem, autorem powieści fantasy noszącej tytuł „Podmuch” oraz abiturientem Sokoła. W trakcie wywiadu zebrani poznali pasje czytelnicze, pisarskie oraz wspomnienia szkolne Mateusza. Wysłuchali także przeczytanych przez pisarza fragmentów powieści „Podmuch”, w której znaleźć można rodzime wątki zaczerpnięte z legendy „O stworzeniu Podhala” spisanej przez patrona ZS 1 – Władysława Orkana. W już za kilka dni grupa planuje kolejne działania promujące czytanie wśród koleżanek i kolegów z Zespołu Szkół nr 1 im Władysława Orkana, a także spotkanie promujące kulturę, literaturę Japonii z p. Jadwigą Cedzidło oraz z jedynym twórcą haiku na Podhalu p. Krzysztofem Kokotem.

Tekst: Zespół Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu
Zdjęcia: Justyna Gąsienica, Maria Młynarczyk i Marcelina Zubek (uczennice Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu)