13 Młodych Chemików z Goszczyńskiego w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

13 Młodych Chemików z Goszczyńskiego w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ

22 stycznia 2020
Zdjęcie 1

Trzynastu uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, zostało zakwalifikowanych do finału Wojewódzkiego Konkurs Wiedzy Chemicznej, organizowanego przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Konkurs  organizowany jest od 1988 przez pracowników Wydziału Chemii UJ oraz Fundację PRO CHEMIA przy Wydziale Chemii UJ, a jego celem jest sprawdzenie wiedzy chemicznej uczniów oraz zainteresowanie ich interdyscyplinarną dziedziną nauki jaką jest chemia.  W  roku szkolnym 2019/2020, w konkursie wzięło udział 590 uczniów klas II oraz ponad 700 maturzystów. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 200 osób z najlepszymi wynikami na obu poziomach. Uczniowie mierzą się z zadaniami problemowymi i obliczeniowymi, które wymagają od nich korzystanie z szerokiego zakresu wiedzy oraz umiejętności rozwiązywania zadań problemowych.


Do finału zakwalifikowali się:

1. Z klas II: Arendarczyk Mateusz (2B), Fryźlewicz Kamila(2E), Grobarczyk Olga(2E), Halczak Karolina(2E),  Kozik Adam(2E), Sinkiewicz Anna(2E), Waksmundzki-Luberda Damian(2E), Żurek Wiktoria(2E)
2. Z klas III: Cionżyński Wojciech(3F), Hudyka Grzegorz(3F), Kubicz Sylwia(3B), Omylak Patryk(3E), Łukaszczyk Weronika (3A)

Opiekunowie uczniów: mgr Gabriela Głodziak(3E, 3F, 3A), mgr Justyna Pałka(2B, 3B), mgr Anna Róg(2E)

Finał odbędzie się 7 marca na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.  

Gratulujemy Młodym Chemikom i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i fot.: Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu