1 Dzień Otwarty w Ekonomiku to już historia | Region | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

1 Dzień Otwarty w Ekonomiku to już historia

25 marca 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

21.03.2019 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu odbył się  1 Dzień Otwarty zorganizowany zarówno dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych, jak i trzecich klas gimnazjum.

Odwiedzającym ZSE gościom przedstawiono ofertę kształcenia w poszczególnych zawodach  i zaprezentowano efekty udziału w realizowanych w szkole projektach umożliwiających uczniom m.in. uczestniczenie w darmowych szkoleniach i kursach, zajęciach online prowadzonych przez wykładowców wyższych uczelni oraz wyjazdach na zagraniczne praktyki zawodowe.

W pracowni  technika organizacji turystyki goście dowiedzieli się jak bezpiecznie podróżować nie tylko po naszej szkole, jakie  są najważniejsze i najciekawsze punkty programu,  a także jakie przygody czekają przyszłych turystów, którzy zdecydują się podróżować z nami w przyszłym roku.

W pracowni technika spedycji można było dowiedzieć się kim jest spedytor i z czym wiąże się jego praca, jak najszybciej i w atrakcyjnej cenie dostarczyć przesyłkę do miejsca przeznaczenia, a także w jaki sposób ją zapakować i oznaczyć, żeby dotarła w stanie nienaruszonym.

Technicy handlowcy, to specjaliści od marketingu i sprzedaży. Znają nowoczesne techniki sprzedaży i prowadzenia negocjacji. Potrafią  obsługiwać  kasy fiskalne i programy magazynowe. Dla nich handel nie ma tajemnic i tego rąbka tajemnicy uchylili naszym gościom.

Technik  ekonomista w nowej odsłonie programowej, będzie kształcił do kwalifikacji związanej z prowadzeniem dokumentacji  w jednostce organizacyjnej, a także prowadzeniem spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych.  To szeroko pojęta ekonomia, prawo, a także profesjonalna organizacja kancelarii i  biurowości.

W pracowni rachunkowości nasi uczniowie zaprezentowali zwiedzającym nowy zawód: technika rachunkowości. Zwiedzający mogli zobaczyć namiastkę pracy księgowego, gdyż nasi uczniowie zaprezentowali pracę w programie dla małych i średnich firm Comarch ERP Optima oraz wystawili naszym gościom fakturę VAT za odwiedziny w ZSE.

Z kolei technicy hotelarstwa pozwolili  gimnazjalistom i ósmoklasistom poczuć się jak goście co najmniej pięciogwiazdkowego hotelu. Specjalnie dla nich przygotowali finezyjnie udekorowaną jednostkę mieszkalną, artystycznie wyrzeźbione owoce, bezalkoholowe i różnobarwne drinki, częstowali przeróżnymi pachnącymi smakołykami i chłodzili kawą frappé.

Wszystkich, którzy chcieliby nas jeszcze odwiedzić i poznać ofertę kształcenia w naszej szkole – 4 najlepszym Technikum w Małopolsce  i 35 w Polsce wg Rankingu Techników  miesięcznika „Perspektywy”,  zapraszamy 25.04.2019 r. w godz. 9.00-13.00 na 2 Dzień Otwarty w ZSE.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst i fot.: Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu