Powiat Nowotarski otrzymał kolejną Schetynówkę | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Powiat Nowotarski otrzymał kolejną Schetynówkę

28 października 2011
Milion złotych dofinansowania dostanie Powiat Nowotarski w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na ogłoszonej przez Wojewodę Małopolskiego liście rankingowej wniosek powiatu znalazł się na trzecim miejscu, które praktycznie gwarantuje dofinansowanie. Dotacja ta pomoże zrealizować inwestycję polegającą na przebudowie i modernizacji połączenia drogowego Groń - Niedzica - Krośnica za łączną kwotę 4,5 miliona złotych (przewidywana wartość robót).

Do realizacji przewidzianych jest kilka zadań. W Niedzicy, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Kacwina, powstanie oświetlone rondo, przebudowany też zostanie istniejący przepust. Od ronda w kierunku Kacwina, przeprowadzony zostanie remont drogi na odcinku pół kilometra, któremu towarzyszyć będzie przebudowa kanalizacji i budowa chodnika. Kapitalnie przebudowany zostanie most potoku Niedziczanka w Niedzicy i dojazdy do niego - po pół kilometra nowej nawierzchni z każdej strony. Na odcinku drogi powiatowej z Gronia do Niedzicy zaplanowane jest wykonanie oznakowania pionowego i poziomowego, uzupełnienie barier i elementów bezpieczeństwa ruchu. Dodatkowo, na odcinku ze Sromowiec Wyżnych do Krośnicy, na odcinku 4 km zamontowane zostaną nowe bariery. Inwestycja obejmie w sumie odcinki dróg powiatowych o długości 25,8 km.

Inwestycję finansują: Narodowy Program Dróg Lokalnych (1 mln zł), Gmina Łapsze Niżne (1,6 mln zł) i Powiat Nowotarski (ok. 2 mln zł).