Pierwszy turniej hokeja U-10 w Czarnym Dunajcu | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Pierwszy turniej hokeja U-10 w Czarnym Dunajcu

3 lutego 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

W dniu 25.01.2020 na lodowisku w Czarnym Dunajcu rozegrany został turniej hokeja na lodzie w kategorii U-10. Był to pierwszy turniej tej rangi, który odbył się na tym obiekcie, otwartym w 2015 roku. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny: MMKS Podhale Nowy Targ, UKS Zagłębie Sosnowiec, PCHL Biali i PCHL Czerwoni.

Turniej ten został zorganizowany przez Polskie Centrum Hokeja na Lodzie i był on zwieńczeniem tygodniowego zgrupowania „Odkrycie Talentu”, którego celem było przygotowanie i selekcja zawodników w kategorii U-9 do udziału w prestiżowym turnieju Riga Hockey Cup w kwietniu 2020 roku.

Turniej w Czarnym Dunajcu wygrała drużyna MMKS Podhale Nowy Targ, przed PCHL Czerwoni, PCHL Biali i UKS Zagłębie Sosnowiec. Na zakończenie rywalizacji każda z drużyn otrzymała puchar, a wszyscy zawodnicy medale. Ponadto przyznano nagrody indywidualne, które otrzymali:
    • najlepszy bramkarz: Dorian Łuszczek z MMKS Podhale Nowy Targ,
    • najlepszy obrońca: Stanisław Robel z PCHL Czerwoni,
    • najlepszy napastnik: Jacek Mincer z PCHL Biali,
    • największy walczak: Mikołaj Zachariasz z UKS Zagłębie Sosnowiec.
 
Drużynę PCHL tworzą zawodnicy wyselekcjonowani z klubów z całej Polski. Zakończone zgrupowanie było pierwszym obozem organizowanym przez Polskie Centrum Hokeja na Lodzie.
W obecnym sezonie drużyna PCHL U-9 wystartuje jeszcze w kilku turniejach międzynarodowych, między innymi na Węgrzech, w Czechach i na Łotwie. Ponadto na przełomie lipca i sierpnia 2020 roku w Nowym Targu odbędzie się kolejna edycja zgrupowania „Odkrycie Talentu”, na które zaproszeni są wszyscy zawodnicy z dwóch kategorii wiekowych U-10 i U-12.

Już od przyszłego sezonu pod szyldem PCHL występować będą dwie drużyny: U-10 i U-12, które uczestniczyć będą w wielu turniejach krajowych i międzynarodowych.

 

Tekst: Mateusz Iskrzycki
Zdjęcia: Mateusz Kudasik