Otwarcie i poświęcenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerwiennem na Bachledówce | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Otwarcie i poświęcenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerwiennem na Bachledówce

9 września 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Otwarcie i poświęcenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerwiennem na Bachledówce odbyło się we wtorek 3 września 2019 r. Uroczystą Mszę Świętą odprawił dziekan dekanatu Czarny Dunajec ks. Krzysztof Kocot, a okolicznościową homilię wygłosił o. Jerzy Kielech przełożony domu i proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce w Czerwiennem.

Po Mszy Świętej wszyscy zebrani goście uczestniczyli w dalszej części uroczystości, w budynku parafialnym, w którym mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy.

Zebranych powitały panie dyrektor Anna Słodyczka i Teresa Łyś, które zaprosiły znamienitych gości do uroczystego przecięcia wstęgi. Byli to m.in. Wojewoda  Małopolski  Piotr Ćwik,  Poseł na Sejm RP Edward Siarka, Radny Wojewódzki Jan Piczura, Starosta Powiatu Nowotarskiego Krzysztof Faber, Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego Karol Skrzypiec, Prezes Stowarzyszenia Szkół Katolickich Maria Chodkiewicz,  Przewodniczący Rady Gminy Czarny Dunajec Tadeusz Czepiel, były Wójt Gminy Czarny Dunajec Józef Babicz i Przewodniczący Rady Rodziców Janusz Surówka. Następnie ksiądz Krzysztof Kocot  i o. Jerzy Kielech poświęcili budynek Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerwiennem.

W trakcie uroczystości uczestnicy obejrzeli spektakl pt. „O Panu Jezusie i zbójnikach” w wykonaniu młodzieży Środowiskowego Domu Samopomocy. Występ wzbudził aplauz zebranej publiczności.

Podczas uroczystości otwarcia i poświęcenia Środowiskowego Domu Samopomocy nie zabrakło podziękowań i gratulacji. Zdaniem wielu otworzenie tej placówki było niezwykle ważne i potrzebne dla osób, które ukończyły już swoją edukację i przez wiele lat nie znalazły miejsca w życiu społecznym.

Tekst i fot.: SPSK w Czerwiennem