Liceum w Krościenku po raz kolejny w ścisłej czołówce Solidarnych Szkół | Wiadomości

Strona główna

Liceum w Krościenku po raz kolejny w ścisłej czołówce Solidarnych Szkół

7 grudnia 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Uroczysta Gala Konkursu Solidarna Szkoła, organizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja, miała w tym roku miejsce 5 grudnia, tradycyjnie już, w Pałacu Wilanowskim w Warszawie. W skład delegacji Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem weszły tegoroczne stypendystki: Sylwia Ptak, Julia Niewiadoma, Julia Jurkowska, Anna Koza, Dominika Salamon, które pod opieką Pani Elżbiety Wójcik, Koordynatora Stypendialnego Fundacji w szkole, udały się do Warszawy. Podczas Gali uczniom towarzyszyli również: Dyrektor Szkoły, Pan Robert Dębski oraz przedstawiciel Powiatu Nowotarskiego, Urzędujący Członek Zarządu, Pan Bogusław Waksmundzki.

Na uroczystą Galę zapraszane są najlepsze szkoły z całej Polski, uczestniczące w Programie Stypendialnym Fundacji, którym udało się w trakcie różnorodnych działań     i akcji zgromadzić na swoim koncie jak największą sumę pieniędzy przeznaczonych potem na stypendia dla swoich uczniów. Od wielu lat nasze Liceum jest w ścisłej czołówce nagradzanych szkół. Krościeńskie Liceum trzykrotnie wygrywało ten konkurs w swojej kategorii, tj. szkół ponadgimnazjalnych w miejscowościach poniżej 20 tysięcy mieszkańców. W tym roku, zebraną sumą ponad 12 tysięcy złotych szkoła zajęła II miejsce. To wielki sukces, bo nie jest łatwo pozyskiwać co roku tak duże fundusze. Uudaje się to dzięki dużemu zaangażowaniu samych uczniów w różnego rodzaju akcje i działania w szkole i poza szkołą.

Od początku funkcjonowania programu Stypendia Świętego Mikołaja, tj. od 2010 roku szkoła pozyskała na cele stypendialne ponad 66 tysięcy złotych, a 46 uczniów mogło już skorzystać z pomocy stypendialnej, by móc rozwijać swoje zainteresowania i pasje.

A wracając do Gali, trzeba przyznać, że stypendystki były jej niewątpliwą atrakcją. Ubrane w stroje regionalne prezentowały się bardzo pięknie, przyciągając oko kamery i obiektywy aparatów fotograficznych. Dla wszystkich zgromadzonych dziewczyny zaśpiewały kolędę i złożyły oryginalne, góralskie życzenia, czym wywołały niezwykły aplauz.

 

Tekst i zdjęcia: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żerosmkiego w Krościenku nad Dunajcem.