Kadeci na III miejscu w grze terenowej podczas Nowotarskiego Dnia Wolontariusza | Wiadomości

Strona główna

Kadeci na III miejscu w grze terenowej podczas Nowotarskiego Dnia Wolontariusza

11 grudnia 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Jednym z wydarzeń jubileuszowego, X Dnia Wolontariusza w powiecie nowotarskim, co roku organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu, była gra terenowa. Kadecka drużyna pod nazwą „Załoga G” z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego dla Młodzieży zdobyła w niej III miejsce.

Do gry startowało 8 uczniowskich grup ze szkół średnich w różnych miejscowościach powiatu, by poznać działające w mieście organizacje wolontariackie. Wycieczka po kilku miejscach była zachętą do osobistego udziału w wolontariacie, a w każdym z miejsc kilkuosobowe drużyny mierzyły się z przygotowanymi dla nich zadaniami.

Na trasie, jako pierwszą, spotykały one grupę „Gry Terenowe” z Nowego Targu i musiały się uporać z pierwszym zadaniem na czas. Potem odwiedzały salę regionalną i Towarzystwo Przyjaciół Dziecięcego Zespołu „Mali Śwarni”. Na piętrze MOK-u czekała też Fundacja „Szczęśliwe jutro”, by opowiedzieć o swojej cennej inicjatywie dotyczącej adaptacji budynku po starej szkole we Wróblówce na dom dziecka oraz dom dla nastolatek w ciąży i z małym dzieckiem.

Kolejny punkt na trasie grup to Fundacja im. Adama Worwy, w której sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym goście próbowali pokonywać bariery architektoniczne na wózku inwalidzkim. W „książKAwiarni Rezerwat” czekało na nich Towarzystwo Kultury Aktywnej „Ferment”, zachęcające, by pisać listy do Amnesty International.

Finał wycieczki po mieście znowuż był spotkaniem z grupą „Gry Terenowe”, interaktywną zabawą połączoną z zejściem do podziemia. Tu uczniów i nauczycieli czekało rozwiązywanie zadań na czas.

Która grupa nie zmieściła się w czasie, nie zdążyła rozbroić ładunku wybuchowego, powodowała automatycznie uruchomienie sytemu alarmowego i eksplozję. Oczywiście na niby. Ale zaprawieni w poligonowych ćwiczeniach kadeci uporali się z tym zadaniem szybko i sprawnie.

 

Tekst i zdjęcia: Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta w Nowym Targu.